دو خدمت از هزاران خدمت مجموعه قالیشویی فارسی شیرازه دوزی و نوار دوزی است. فرش دستباف و حتی فرش ماشینی پس از تولید و یا به سبب استفاده طولانی مدت دچار فرسایش می‌شود و از آنجایی که گوشه‌های فرش قرار دارند زودتر تحت سایش قرار می‌گیرند. ازاین‌رو نیاز است تا در صورت فرسایش شیرازۀ فرش، این قسمت فورا مرمت شده و شیرازۀ از ابتدا انجام شود.

شیرازه دوزی و نوار دوزی دو خدمت از هزاران خدمات مجموعه قالیشویی فارسی است

این فرآیند که به آن شیرازه دوزی گفته می‌شود، عمدتاً توسط مرمت‌گر و رفوگران با تجربه انجام می‌شود تا در نهایت این قسمت آسیب دیده و پوسیده از فرش جدا و در مقابل شیرازه جدیدی به صورت منفصل، به فرش دوخته می‌شود. ازآنجایی که شیرازه دوزی فرآیندی تخصصی و پیچیده است، توصیه می‌شود که هیچ گاه به صورت شخصی شیرازه دوزی انجام ندهند. همچنین نباید فرش‌ها را به افراد ناکارآمدو نامتخصص سپرد.

زیرا که عدم ترمیم صحیح و شیرازه دوزی درست می‌تواند باعث آسیب بیشتر به فرش و ایجاد خسارتی جبران ناپذیر می‌شود. بدین دلیل باید برای انجام شیرازه دوزی، فرش به متخصص این عرصه سپرده شود. –مورد دیگر نوار دوزی است. در مواردی مشاهده می‍شود گوشه‌های فرش حالت لول شدگی پیدا می‌کند و یا مشکلات دیگری همانند لیز خوردن فرش بر روی سرامیک دارد. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی نواردوزی انجام می‌شود.

خدمات رفوگری فرش تنها باید توسط متخصص انجام شود تا باعث افزایش آسیب نشود.

نواردوزی علاوه بر رفع مشکلات مذکور، تأثیر بسیاری بر افزایش عمر شیرازه و حاشیه‌های فرش دارد. از این‌رو با استفاده از نوارهایی که عموما از جنس چرم هستند، نواردوزی انجام می‌شود. برای انجام نواردوزی بهتر است فرش به رفوگر سپرده شود تا این کار با بهترین کیفیت و به درست ترین شیوه انجام شود. مجموعه قالیشویی فارسی با همراهی تعداد کثیری از مرمت‌گران و قالیشویان، آماده ارائه برترین خدمات شستشوی فرش و همچنین رفع آسیب‌ها و مرمت فرش می‌باشد. این مجموعه آماده است تا برترین خدمات را در کنار نازل‌ترین هزینه‌ها ارائه نماید.