روابط عمومی: 22646472

info@ghalifarsi.com

سراسر

تهران

شبانه روزی

حتی ایام تعطیلشیرازه یا نواردوزی

شیرازه یا نواردوزی:
شیرازه به قسمت لبه طولی فرش گفته می شود که در صورت آسیب دیدن قابل ترمیم می باشد اگر در اثر ساییدگی و یا هر عاملی شیرازه ها ازبین رفته باشد آن را بریده و شیرازه نو پیچیده می شود.

انواع شیرازه بافی
شیرازه منفعل: 
در قالی هائی که قسمت ساده بافت آن کم باشد یا اصلاً نداشته باشد استفاده می شود این شیرازه به صورت آماده در بازار وجود دارد یا رفوگر چند لا چله که با نخ و پشم فرش هم رنگی داشته باشد و از نوع جنس همان فرش باشد به هم تابانده و شیرازه را آماده کرده و بعد از تمیز نمودن لبه های فرش آن را با نخ و سوزن به فرش وصل می کند.


شیرازه حصیری:
این نوع بیشتر در قالیهای روستایی و عشایری به ویژه قالیهای قشقایی در شیرازه بافی از شیرازه حصیری استفاده می کنند به مانند شیرازه منفعل انجام می گیرد.


چرا انتخاب ما


دغدغه شما کم خواهد شد

بدون شک دغدغه ی اصلی تمام خانواده های که می خواهند فرش خود را به قالیشوئی بدهند. پیدا کردن یک قالیشوئی مطمئن، باسابقه و کیفیت در شستشو با حفظ کامل فرش و قیمتی مناسب می گردند که ما این مجموعه را برای شما فراهم کرده ایم.


کادر متخصص و تجهیزات

در این راستا قالیشوئی فارسی با بهره گیری از کادر متخصص و مجرب و آخرین تکنولوژی های روز دنیا به کمک شما مشتریان شتافته است. این قالیشوئی افتخار دارد به صورت بیست و چهار ساعته در بخش های شستشو، رفوگری، ریشه بافی، رنگبرداری و لکه برداری در خدمت شما همشهریان محترم باشد.


سابقه و پیشینه درخشان

کارخانه قالیشویی فارسی با بیش از 15 سال سابقه درخشان در زمینه قالیشویی، رفوگری و ترمیم انواع فرش شروع به کار کرده و هدف اصلی خود را، رضایت مشتری قرار داده است.

شستشوی فرشهای ابریشمی و گرانقیمت

خدمات قالیشویی فارسی قالیشویی فارسی بهترین در غرب تهران

در شستشوي فرش با دست، رعايت نكات زير دارای اهميت ويژه اي می باشد:
1-استفاده از زمين سخت، سيماني، موزاييك يا زمين شيب دار بهتر است.
2-جريان آب بايد به صورت دوش و با حرارت معمولي باشد. از آب گرم در شستشوي فرش دستباف يا ماشيني استفاده نمي شود.
توضيح: فرش هاي ماشيني به علت داشتن مواد پلاستيكي در گره ها و تار و پود، پس از شستشو نرمي و لطافت خود را از دست مي دهند. در فرش هاي دستبافت هم، كه رنگ پس مي دهد، آب گرم رنگ پس داده شده را در قسمت هاي روشن فرش تثبيت مي كند كه . ...

ادامه مطلب
قالیشویی فارسی

مقالات مرتبط با قالیشویی

 مراحل شستشوي فرش
راه های پیشگیری از بیدخوردگی فرش های اعلاء
تعریف رفو و دلایل نیاز
شیرازه دوزی منفصل چیست؟
ابزار و وسایل رفوگری
توضیحاتی در رابطه با مرمت پارگی کنار قالی