روابط عمومی: 22646472

info@ghalifarsi.com

سراسر

تهران

شبانه روزی

حتی ایام تعطیلترمیم بیدخوردگی

اصلاح بیدخوردگی:
ابتدا توضیحاتی راجع به بید به شما مشتریان داده می شود تا در حفظ فرش خود کوشا باشید. حشره بید پروانه کوچکی با رنگ زرد به طول 12-9 میلیمتر است.
پروانه مادّه در طول 3-2 هفته عمر خود حدود صد تخم در محل تاخوردگی فرشها یا سایر منسوجات پشمی می گذارند تخم های این پروانه در یکی از مراحل عمر خود به صورت «لارو» درمی آیند اگر خسارات حاصل از بید روی پشم باشد و متوجه شویم خسارات توسط بید بالغ صورت نگرفته، بلکه توسط نوزاد اوست یعنی همان لارو که برای رشد خود از پروتئین موجود در پشم تغذیه نموده و با تنیدن بر روی پشم و حفر خود از پروتئین موجود در پشم تغذیه نموده و با تنیدن بر روی پشم و حفر دالانهایی در داخل الیاف به آنها صدمه می زنند و پس از تبدیل شدن به بیدها دوباره تخم گذاری می کنند. به این ترتیب تعداد لاروها افزایش می یابد. یک حشره بید قادر است پس از چهل نسل حدود 42 کیلوگرم را نابود کند و درنتیجه میزان تخریب فرش نیز زیاد می شود.


چند نمونه از نحوه تعمیرات بیدخوردگی:
ترمیم قالی با قلاب پشت
ترمیم قالی با قلاب رو یا خواب مشهدی
(چنانچه قسمت روی فرش بر اثر بیدخوردگی یا ساییدگی از بین رفته باشد از روش قلاب استفاده می شود.)

چرم دوزی:
در اصل کار چرم دوزی، به لحاظ لوله شدن کناره های طولی فرش انجام می شود ولی در حال حاضر به دلایل زیر مورد استفاده قرار می گیرد:
جلوگیری از اول شدن فرش
جلوگیری از سُر خوردن فرش های ظریف در اندازه های کوچک بروی سنگ، سرامیک و پارکت 
زیبایی و طولانی شدن عمر شیرازه به علت ساییدگی

روش چرم دوزی:
چرم را به اندازه طول فرش با قیچی بریده با نخ های چرم دوزی که بسیار محکم است (در صنعت کفش دوزی از آن استفاده می شود) چرم را از پشت به صورت زیگزاک به فرش می دوزند.

دو گره:
گلیم بافی فرش در دو سوی آن یکی از راه های افزایش عمر فرش و جلوگیری از ریختن و خارج شدن گره آن می باشد. اگر گلیم بافی فرش به هر دلیل شل شده باشد و یا تشخیص داده شود که مقدار آن مقاومت لازم برای حفاظت فرش را ندارد معمولاً در انتهای ریشه های فرش، اقدام به گره زدن می نمایند این امر به ویژه در فرشهایی که بیشتر مورد استفاده و شستشو قرار می گیرند بیشتر حایز اهمیت است.

انواع گره:
دو گره: برای استحکام بیشتر.
گره نخودی: برای فرشهایی که دارای ریشه های بلندتری هستند.
گره پنجره ای: بیشتر جنبه تزیینی و زیبایی دارد.

چرا انتخاب ما


دغدغه شما کم خواهد شد

بدون شک دغدغه ی اصلی تمام خانواده های که می خواهند فرش خود را به قالیشوئی بدهند. پیدا کردن یک قالیشوئی مطمئن، باسابقه و کیفیت در شستشو با حفظ کامل فرش و قیمتی مناسب می گردند که ما این مجموعه را برای شما فراهم کرده ایم.


کادر متخصص و تجهیزات

در این راستا قالیشوئی فارسی با بهره گیری از کادر متخصص و مجرب و آخرین تکنولوژی های روز دنیا به کمک شما مشتریان شتافته است. این قالیشوئی افتخار دارد به صورت بیست و چهار ساعته در بخش های شستشو، رفوگری، ریشه بافی، رنگبرداری و لکه برداری در خدمت شما همشهریان محترم باشد.


سابقه و پیشینه درخشان

کارخانه قالیشویی فارسی با بیش از 15 سال سابقه درخشان در زمینه قالیشویی، رفوگری و ترمیم انواع فرش شروع به کار کرده و هدف اصلی خود را، رضایت مشتری قرار داده است.

شستشوی فرشهای ابریشمی و گرانقیمت

خدمات قالیشویی فارسی قالیشویی فارسی بهترین در غرب تهران

در شستشوي فرش با دست، رعايت نكات زير دارای اهميت ويژه اي می باشد:
1-استفاده از زمين سخت، سيماني، موزاييك يا زمين شيب دار بهتر است.
2-جريان آب بايد به صورت دوش و با حرارت معمولي باشد. از آب گرم در شستشوي فرش دستباف يا ماشيني استفاده نمي شود.
توضيح: فرش هاي ماشيني به علت داشتن مواد پلاستيكي در گره ها و تار و پود، پس از شستشو نرمي و لطافت خود را از دست مي دهند. در فرش هاي دستبافت هم، كه رنگ پس مي دهد، آب گرم رنگ پس داده شده را در قسمت هاي روشن فرش تثبيت مي كند كه . ...

ادامه مطلب
قالیشویی فارسی

مقالات مرتبط با قالیشویی

 مراحل شستشوي فرش
راه های پیشگیری از بیدخوردگی فرش های اعلاء
تعریف رفو و دلایل نیاز
شیرازه دوزی منفصل چیست؟
ابزار و وسایل رفوگری
توضیحاتی در رابطه با مرمت پارگی کنار قالی